Domki.net - Portal Budowlany - Budownictwo
Forum budowlane Reklama w portalu budowlanym Kontakt

 
Najnowsze artykuły:
Oferty firm:
  Schmees&Luehn Polska - Mosty, kładki i podesty
Aktualności:
Nowość firmy OSRAM - Decospot LED
Firma OSRAM wprowadza nowy produkt przeznaczony do tworzenia dekoracyjnych, kolorowych akcentów oświetleniowych. DECOSPOT® LED to nowoczesna dioda, która wytwarza światło w kilku barwach i pozwala na uzyskanie dowolnego efektu w zakresie aranżacji wnętrza.

DECOSPOT® LED wykorzystuje nowoczesną technologię diod elektroluminescencyjnych (LED). Umożliwia ona uzyskanie niebanalnych motywów oświetleniowych. Jest przeznaczony do tworzenia akcentów świetlnych w domu: w salonie, łazience lub przedpokoju, ale także w salonach sklepowych, witrynach, restauracjach i wszystkich pomieszczeniach, gdzie chcemy podświetlić dowolny element wystroju. Nowy produkt OSRAM jest dostępny w kilku wersjach w zależności od barwy wytwarzanego światła. Jednobarwne wersje DECOSPOT® LED wyposażone są w diody w jednym kolorze: czerwone, zielone, niebieskie lub białe. Model DECOSPOT® Colour Changing LED tworzy wyjątkowo interesujące efekty oświetleniowe dzięki zintegrowaniu diod LED o różnych kolorach, automatycznie zapalających się po kolei. Wybór barw światła daje możliwość nie tylko atrakcyjnego podświetlenia np. dekoracyjnych przedmiotów czy roślin, ale także zmiany aranżacji pomieszczenia w momencie, gdy na przykład urządzamy przyjęcie i potrzebujemy nastrojowej atmosfery.

DECOSPOT® LED OSRAM charakteryzuje się doskonałymi parametrami użytkowymi: niskim zużyciem energii, trwałością oraz wysokim bezpieczeństwem. Diody nie emitują wysokiej temperatury, a ich elementy w zasadzie nie zużywają się (stąd bardzo długa żywotność). Ponadto są wygodne w zastosowaniu, ponieważ nie wymagają stosowania specjalnych opraw: zastępują żarówki o trzonku E14 lub GU10. Można więc wkręcić je w już istniejącą oprawę.


Jak właściwie działa dioda LED?

W żarówkach źródłem światła jest żarnik, który rozgrzany emituje światło. Natomiast diody LED emitują światło w wyniku ruchu elektronów
w materiale półprzewodnikowym. Taki sposób działania umożliwia skuteczne wytwarzanie światła o konkretnej barwie. Zapewnia to zdecydowaną przewagę, szczególnie w przypadku tworzenia dekoracyjnych, unikalnych motywów oświetleniowych. Jednak to nie jedyna zaleta diod LED. Ponieważ ich elementy praktycznie nie ulegają zużyciu, diody LED zapewniają długą trwałość. Kolorowe światło jest skutecznie generowane, gdyż nie ma konieczności jego filtrowania. Ponadto brak jakichkolwiek wrażliwych elementów, jak np. spiralnego żarnika lub szklanej bańki sprawia, że diody LED odznaczają się wysoką odpornością na uderzenia i wstrząsy. Błyskawiczny rozwój LED (diod elektroluminescencyjnych) wzbogacił rozwiązania w zakresie oświetlenia ogólnego o cały szereg interesujących zastosowań.DANE TECHNCZNE
Średnica: 50,7mm
Długość: 57mm (GU10) i 77mm (E14)
Kąt rozsyłu: biała: 20st, pozostałe barwy: 12st.
Trzonki: GU10 i E14
Napięcie: 230V
Moc: od 0,6 – 0,8W
{views}

Content Management Powered by CuteNews

 

 

firmy budowlane

nieruchomości

Artykuły - Styropian, wełna mineralna, ocieplanie budynków i wiele innych
 

Styropian
Wełna mineralna