Domki.net - Portal Budowlany - Budownictwo
Forum budowlane Reklama w portalu budowlanym Kontakt

 
Najnowsze artykuły:
  Forum dyskusyjne
  Styropian - Ocieplanie ścian styropianem
  Wełna mineralna
Oferty firm:
  Schmees&Luehn Polska - Mosty, kładki i podesty
Aktualności:
Atrakcyjność inwestycyjna wojewóctw
Według raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową w rankingu „atrakcyjności inwestycyjnej” województw, w czołówce znalazły się województwa śląskie, dolnośląskie i mazowieckie. Co o tym decyduje?

Atrakcyjne województwa

Na ocenę zainteresowania przedsiębiorców terenami pod inwestycje wpływa wiele czynników. Są to głównie: działalność przemysłowa, usługowa oraz zaawansowanie technologiczne regionu. Ciekawe inwestycyjnie tereny gwarantują potencjalnemu inwestorowi różnorodne korzyści. - Najważniejsze są maksymalizacja zysków i minimalizacja ryzyka niepowodzenia - mówi Witold Sadowski współwłaściciel jednego z deweloperów wrocławskich realizujący budowę kompleksu Hubska Centre – Wybraliśmy Dolny Śląsk ze względu na wiele korzystnych czynników, głównie poziom rozwoju gospodarczego.

Inwestowanie wskazane

Dostępność transportowa, poziom rozwoju infrastruktury gospodarczej– to główne kryteria brane pod uwagę przy ocenie atrakcyjności województw. Współczesny przedsiębiorca musi wszystkie z tych czynników dokładnie przeanalizować, aby wybrać odpowiednie miejsce dla swojej inwestycji. Przykładowo dostępność transportowa wiąże się z umożliwieniem dostaw surowców, produktów gotowych czy też zapewnieniem warunków transportu pasażerskiego. Największy wzrost liczby przewozów pasażerskich w roku ubiegłym odnotowano na wrocławskim lotnisku. Bardzo ważnym aspektem jest liczba miejsc noclegowych. Z badań GUS wynika, że trwałą przewagę w tej kategorii, mają województwa o dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej, a więc tereny Polski północnej i południowej. Statystycznie liczba miejsc noclegowych przypadających na jeden kilometr kwadratowy jest największa w województwie mazowieckim, następnie na Górnym i Dolnym Śląsku. – Jedna z naszej inwestycji - Hubska Centre będzie miała w swojej ofercie mieszkania z usługami hotelowymi. Decyzja o stworzenia tego typu obiektu wynika z dużego zapotrzebowania na miejsca noclegowe we Wrocławiu – tłumaczy Witold Sadowski.

Aktywność lokalnych władz i samorządów jest także istotnym kryterium w ocenie. W poszczególnych regionach jest ona bardzo zróżnicowana, co wynika głównie z liczby dostępnych ofert lokalizacyjnych. Wyraźnym liderem według PAiIZ pod tym względem jest województwo dolnośląskie.
{views}

Content Management Powered by CuteNews

 

 

firmy budowlane

nieruchomości

Artykuły - Styropian, wełna mineralna, ocieplanie budynków i wiele innych

Wełna mineralna
Styropian - Ocieplanie ścian styropianem
Forum dyskusyjne 

Styropian
Wełna mineralna