Domki.net - Portal Budowlany - Budownictwo
Forum budowlane Reklama w portalu budowlanym Kontakt

 
Najnowsze artykuły:
  Forum dyskusyjne
  Styropian - Ocieplanie ścian styropianem
  Wełna mineralna
Oferty firm:
  Schmees&Luehn Polska - Mosty, kładki i podesty
Aktualności:
Wyprofiluj sobie łazienkę
Umiejętne zagospodarowanie przestrzeni łazienki to główny czynnik, który decyduje o jej użyteczności. Warto o tym pamiętać już na etapie projektowania domu, ale także przystępując do bieżących prac remontowych. Obecnie największe możliwości adaptacyjne dają nowoczesne profile montażowe.

Wyprofiluj sobie łazienkę

W sklepach kupimy zarówno pojedyncze elementy umożliwiające instalację toalety czy umywalki, ale też kompletne systemy, dzięki którym aranżacja wnętrza zależeć może tylko i wyłącznie od naszego pomysłu i wielkości pomieszczenia. Stalowymi profilami możemy pokryć całą łazienkę, a nawet zbudować dodatkowe wolnostojące ściany oddzielające np. strefę prysznicową od sanitarnej.
- Proponowany przez nas system Teceprofil składa się tylko z czterech elementów, oraz stelaży podtynkowych– mówi Andrzej Majewski z firmy Tece. Dzięki temu montaż jest niezwykle łatwy i w wielu wypadkach można go wykonać samodzielnie.
Nie należy obawiać się tego, że profile nadwyrężą konstrukcję ścian lub sufitu, ponieważ są bardzo lekkie. Przygotowany szkielet wystarczy pokryć w pierwszej kolejności płytami gipsowo-kartonowymi, a następnie płytkami. Ważne, aby kupić płyty odporne na wilgoć. Od pozostałych odróżnia je inny jasnozielony kolor.

Granice zastosowań

Częstym problemem - zwłaszcza w starych kamienicach - są poprowadzone w narożnikach lub wzdłuż ścian rury doprowadzające wodę do kranu lub pralki. Psują one wygląd każdej nawet najlepiej wykończonej i zadbanej łazienki. Wszystkie tego typu elementy, a także piony instalacyjne mogą zastać ukryte pod konstrukcją profilową. Jej dodatkowym atutem jest możliwość wykonania zabudowy mebli łazienkowych i wnęk, które następnie przeznaczymy na szafę z przyborami toaletowymi.
- Profile można swobodnie łączyć ze stelażami podtynkowymi przeznaczonymi do podłączenia WC, pisuaru czy umywalki, a także wykorzystać je do obudowy wanny, ukrycia lub przedłużenia skosów dachowych – dodaje Majewski.
Nie musimy się również obawiać o poziom hałasu w pomieszczeniu. Nowoczesne systemy spełniają bardzo wysokie wymagania izolacji akustycznej (na poziomie w granicach 27 dB) i skutecznie zabezpieczają przed powstawaniem tzw. mostków akustycznych między ścianami, a przewodami instalacyjnymi. Sprawniej przebiegnie też remont. Kafelki możemy bowiem położyć na płyty gipsowo-kartonowe od razu, w przypadku tradycyjnego tynku musimy odczekać aż wyschnie.
{views}

Content Management Powered by CuteNews

 

 

firmy budowlane

nieruchomości

Artykuły - Styropian, wełna mineralna, ocieplanie budynków i wiele innych

Wełna mineralna
Styropian - Ocieplanie ścian styropianem
Forum dyskusyjne 

Styropian
Wełna mineralna