Domki.net - Portal Budowlany - Budownictwo
Reklama w portalu budowlanym Kontakt

nowości budowlane
Termomodernizacje - to się opłaca
Fundacja Poszanowania Energii wspólnie z krakowską Termo Organiką i innymi czołowymi producentami dociepleń zorganizowały seminarium „ Jak sfinansować i prawidłowo zrealizować termomodernizacje budynków”. 25 % kwoty kredytu na termomodernizacje inwestor ma szanse otrzymać z budżetu państwa po zakończeniu prac budowlanych.

Na konferencji, która odbyła się w Warszawie omówiono aktualne przepisy prawne związane z termomodernizacją budynków. Eksperci informowali o możliwościach pozyskania korzystnych kredytów na tego rodzaju inwestycje. Przedstawiciele producentów przedstawili produkty i technologie konieczne do wykonania prawidłowej izolacji termicznej. W spotkaniu uczestniczyło ponad stu prezesów wspólnot mieszkaniowych oraz przedstawicieli urzędów gmin odpowiedzialnych za administrowanie budynkami w całym kraju.

Często potencjalni inwestorzy nie mają środków do przeprowadzania termomodernizacji Właściwym rozwiązaniem może stać się wtedy kredytowanie inwestycji.

Koronnym argumentem za sięgnięciem po kredyt na termomodernizacje budynku jest znaczne obniżenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie - tłumaczył Andrzej Rajkiewicz z Narodowej Agencji Poszanowania Energii. - Spłata kredytu odbywa się dzięki uzyskiwanym na bieżąco oszczędnościom. Inaczej mówiąc koszty ogrzewania po modernizacji dodane do raty kredytu nie powinny być wyższe niż koszty ogrzewania przed modernizacją.

Istnieje też możliwość uzyskania dodatkowego wsparcia z budżetu państwa. Tak zwana premia termomodernizacyjna polega na umorzeniu do 25% kredytu w momencie ukończenia inwestycji. Inwestor nie spłaca więc całej kwoty uzyskanego kredytu, ale tylko 75%. Premie termomodernizacyjną przyznaje Bank Gospodarstwa Krajowego jako instytucja finansowa realizująca zapisy stosownej ustawy.

Inwestor, by uzyskać premię termomodernizacyjną musi jednak spełnić kilka istotnych kryteriów. Najważniejszym jest osiągnięcie znaczącego zmniejszenia zapotrzebowania na energie cieplną po przeprowadzonej modernizacji. - powiedział Krzysztof Krzemień z Termo Organiki. – Dlatego konieczne jest zastosowanie odpowiednich materiałów izolacyjnych, które spełniają najwyższe normy jakości. Żeby je osiągnąć styropian Termo Organiki kontrolowany jest na każdym etapie produkcji, dzięki temu ma stabilne parametry izolacyjności cieplnej.

Aby skorzystać z pomocy państwowej w pierwszej kolejności należy zadbać o przeprowadzenie audytu energetyczny, czyli szczegółowego badania obecnych warunków termicznych budynku. Wśród uczestników konferencji wylosowano osobę, której organizatorzy ufundują audyt energetyczny o wartości 3000 pln.

Content Management Powered by CuteNews

Najnowsze tematy na forum:
No i w pizdu .. Czyste Powietrze
Re: Kolektory i nie chcą ciepła
Kolektory i nie chcą ciepła
pompa powietrze woda - schlodzenie podda...
Re=3a Wygrzewanie posadzki - serio a=c5=...
SPISEK - propozycje
Piorunochron - SPISEK
Styropian - SPISEK
Re=3a P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
P=c4=99kni=c4=99ta wanna akrylowa
 
Budownictwo mieszkaniowe i Budownictwo ogólne - Budownictwo
Teksty piosenek - Lyrics - Torebki

katalog firm budowlanych - budownictwo
ogłoszenia nieruchomości
artykuły i porady budowlane - budownictwo


 

Budownictwo
Nieruchomości