Domki.net - Portal Budowlany - Budownictwo
Reklama w portalu budowlanym Kontakt

nowości budowlane
Ocieplanie = oszczędność
Popyt na energię w budynkach mieszkalnych jest w Polsce prawie trzykrotnie wyższy, niż w krajach zachodnich o zbliżonych warunkach klimatycznych. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że większość budynków powstawała bez troski o ekonomiczne zużywanie ciepła, zabrakło mechanizmów wymuszających jego oszczędność. 50% całej zużywanej energii w naszym kraju przypada na wytwarzanie ciepła do ogrzewania mieszkań i wody. Niepokojąco duża jest przy tym ilość emitowanych z tego powodu szkodliwych substancji, w tym szczególnie dwutlenku węgla.
Kwestia docieplania budynków stanowi konieczność i tym samym integralną część etapu projektowania i planowania. Za przykład niech posłuży fakt, że w polskim mieszkaniu na 1m kwadratowy zużywa się kilkakrotnie więcej energii, niż w krajach północnej Europy, gdzie klimat jest ostrzejszy. Ciepło umyka przez nieszczelne okna, z powodu przestarzałych węzłów ciepłowniczych oraz z powodu braku ocieplenia zewnętrznych ścian budynków.

Kilka argumentów za ocieplaniem

Na zminimalizowanie utraty ciepła można w znaczący sposób wpłynąć poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów budowlanych czy izolacyjnych, choćby podczas ocieplania i modernizowania budynków. Taka inwestycja powoduje, że w dłuższej perspektywie czasu, osiągamy niższe ceny za ciepło, uzyskujemy większy komfort mieszkania oraz poprawiamy wygląd naszego budynku.
Odpowiednio dopasowane elementy izolacyjne mogą zmniejszyć zużycie energii grzewczej nawet o ok. 60%. Równomierna ciepłota powierzchni, uzyskiwana dzięki prawidłowej izolacji, zapobiega zamianie pary wodnej, zawsze zawartej w powietrzu, w szkodliwy kondensat. Przeciwdziała to zawilgoceniu i zagrzybieniu murów. Niskie zużycie energii grzewczej prowadzi do znacznego zmniejszenia emisji szkodliwych substancji, w tym dwutlenku węgla, wzmagającego efekt cieplarniany. W Polsce istnieje około 8 milionów mieszkań, które wymagają pilnej renowacji termicznej. Celem obniżenia emisji CO2 o 25 % do 2050 roku, konieczne jest odnowienie około 0,2 miliona starych mieszkań rocznie. Prawidłowo wykonana izolacja cieplna jest więc istotnym wkładem osobistym w przeciwdziałanie kryzysowi energetycznemu.

System ociepleń

Nowoczesne metody ocieplania budynków stosowane w naszym kraju, pozwalają uniknąć wszelkich kłopotów związanych tego typu pracami i gwarantują wysoką jakość zastosowanych materiałów. Firma Baumit proponuje różnorodne systemy ociepleń ścian zewnętrznych budynków, dobierane w zależności od indywidualnych potrzeb. Dla ścian budynków zawilgoconych i nowowznoszonych firma opracowała innowacyjny system ociepleń – Baumit open. Zapewnia on dyfuzję pary wodnej dzięki parametrom perforowanej płyty Baumit open. Wartość współczynnika oporu dyfuzyjnego jest w przypadku tej płyty jest taka sama jak w przypadku cegły porowatej i wynosi µ=10. Podobnie korzystna jest wartość współczynnika przenikania ciepła wynosząca jedynie λ=0,04 W/mK.

Content Management Powered by CuteNews

Najnowsze tematy na forum:
[0T] Re: Koszt utrzymania mieszkania
[z Lidla] pi=c5=82a PHKS 1350 C2 i "m=c5...
lekko OT
Koszt utrzymania mieszkania
Re=3a Problem z foli=c4=85 na oknach - d...
Szliferka k=c4=85towa=2c jako sto=c5=82o...
Problem z foli=c4=85 na oknach - du=c5=b...
Re=3a Jak solary w dzisiejszy dzie=c5=84...
Re=3a Spostrze=c5=bcenia po pierwszych t...
Dla Ergiego. Sorry, ale nie moglem sie p...
 
Budownictwo mieszkaniowe i Budownictwo ogólne - Budownictwo
Teksty piosenek - Lyrics - Torebki

katalog firm budowlanych - budownictwo
ogłoszenia nieruchomości
artykuły i porady budowlane - budownictwo


 

Budownictwo
Nieruchomości